Jak myć?

 

Jak umyć swój samochód bezpiecznie, skutecznie i tanio? Poniżej przedstawiamy wskazówki dotyczące korzystania z naszych myjni.

Zanim zaczniesz
Przed wizytą na myjni sprawdź czy posiadasz odpowiednią ilość monet lub zaopatrz się w żetony Ehrle lub Czysto.pl. Wjeżdżając na myjnię postaraj się zatrzymać samochód możliwie pośrodku stanowiska, abyś mógł swobodnie obejść swój pojazd dookoła. na naszych myjniach nie ma konieczności demontażu bagażnika, anten czy składania lusterek.

 

Program 1: Mycie mikroproszkiem
Po wrzuceniu odpowiedniej ilości monet lub żetonów wyjmij lancę ze schowka i wciśnij przycisk 1. Od tego momentu rozpoczyna się naliczanie czasu. Naciśnij spust pistoletu i wstępnie namocz całą powierzchnię samochodu, następnie dokładnie umyj cały pojazd. odległość lancy od samochodu nie powinna wyosić więcej niż 30 cm. W czasie tego programu gorąca, zmiękczona woda, za pomocą precyzyjnego systemu dozowania, zostaje zmieszana z tzw. mikroproszkiem. Działanie chemiczne i mechaniczne środka myjącego w połączeniu z temperaturą i wysokim ciśnieniem gwarantuje doskonały efekt przy jednoczesnej ochronie lakieru. Korzystanie z pierwszego programu zajmuje zwykle ok. 50% czasu mycia.

 

Program 2: Spłukiwanie
Po umyciu pojazdu wciśnij przycisk 2. Starannie spłucz powierzchnię samochodu. Zalecana odległość lancy od pojazdu to 30 – 50 cm. Podczas tego programu, czysta, zimna woda pod wysokim ciśnieniem spłukuje detergent i zanieczyszczenia pozostałe po programie nr 1. Dokładne spłukanie (z góry do dołu) zapobiega powstawaniu smug na karoserii samochodu.

 

Program 3: Woskowanie
Po umyciu i dokładnym spłukaniu wciśnij przycisk 3. Pokryj całą powierzchnię pojazdu woskiem, najlepiej dwukrotnie, pamiętając aby odległość lancy od pojazdu wynosiła ok. 50 cm. W programie 3 na powierzchnię pojazdu nanoszony jest gorący roztwór zmiękczonej wody z woskiem – polimerem. Powstała powłoka chroni twój samochód przed niszczącym działaniem promieni UV, tworzeniem się mikrozarysowań oraz utrudnia ponowne brudzenie. Stosuj tylko na idealnie umyty lakier!

Program 4: Nabłyszczanie
Po umyciu, spłukaniu i nawoskowaniu wciśnij przycisk 4. Dokładnie spłucz całą powierzchnię samochodu. Odległość lancy od pojazdu powinna wynosić 30 – 50 cm. Nie wycieraj! W tym programie do wody zmiękczonej i zdemineralizowanej dodany zostaje środek o właściwościach nabłyszczających i osuszających.

Zakończenie
Po skorzystaniu kolejno ze wszystkich czterech programów otrzymujemy zaskakujący efekt połysku bez plam i zacieków. Po zakończeniu odłóż lancę do schowka. Pamiętaj o pozostawieniu czystości na stanowisku mycia.